Produkty

Systemowe wycieraczki wejściowe i obiektowe

Wycieraczki i maty wejściowe zainstalowane w centrach handlowych, kompleksach biurowych i obiektach publicznych powinna cechować nie tylko wysoka skuteczność czyszczenia, ale też trwałość, odporność na wilgoć i korozję, czy całoroczne wahania temperatur.

Jesteśmy producentem najwyższej jakości wycieraczek wejściowych i mat podłogowych, zabezpieczających wszelkiego typu wejścia do budynków przed wnoszonymi na obuwiu zabrudzeniami.

Zanieczyszczenia, które dostają się do budynków w szybkim tempie niszczą posadzki i wykładziny dywanowe, natomiasta kurz wpływa na awaryjność sprzętu komputerowego i nie jest obojętny dla zdrowia pracowników, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wycieraczek systemowych i mat podłogowych.

Fakty:

  • 90% zanieczyszczeń jest wnoszonych do budynku z zewnątrz
  • koszty usuwania zanieczyszczeń (sprzątanie codzienne) wynoszą średnio od 2 do 10 zł/m² miesięcznie,
  • wykładziny systematycznie brudzone przez kurz, piasek i wodę szybko się zużywają,
  • wnoszenie na marmurowe lub granitowe posadzki wody oraz innych zanieczyszczeń (drobiny piachu) powoduje szybkie zużycie powłok ochronnych,
  • śliskie podłogi zwiększają ryzyko wypadków i ewentualnych roczczeń o odszkodowania
  • osadzający się na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych kurz powoduje spadek ich wydajności i większą awaryjność.

Stosując odpowiednie obiektowe wycieraczki systemowe i maty wejściowe możemy w 80% ograniczyć ilość piasku, błota i kurzu wnoszonych do wewnątrz i tym samym zmniejszyć koszty utrzymania obiektu, konserwacji i renowacji podłóg.

Efektywny system wycieraczek aluminiowych powinien być uwzględniony już we wczesnej fazie projektowania wnętrz.

Optymalne rozwiązania. 3-strefowa ochrona nawierzchni

Prawidłowy system wycieraczek podlogowych powinien składać się z co najmniej dwóch części:

  • wycieraczki zewnętrzne - przeznaczone do usuwania grubych zanieczyszczeń, np. błoto, śnieg itp.
  • wycieraczki i maty wewnętrzne - do osuszania butów i absorpcji piasku oraz drobnych zanieczyszczeń.


Najbardziej efektywny system wycieraczek składa się z 3 stref. Pierwsza i druga strefa odpowiada za zatrzymanie największych zanieczyszczeń takich jak błoto, śnieg oraz piach. Trzecia strefa zatrzymuje przedewszystkim wilgoć, ale jest równie istotna bo zwiększa bezpieczeństwo i zapobiega poślizgnięciom.

 

zabrudzenie3
Do pobrania

Napisz do nas

*Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem S.A. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem S.A. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez BP Techem S.A., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.*