Blog - publikacje i poradniki

Wielkie zadania małej wycieraczki!

16 maja 2017 godz. 09:12

Wielkie zadania małej wycieraczki!

Bród, zimno, uszkodzenia mechaniczne, brak wolnych dni i prawa do urlopu. Mniej więcej tak przedstawiają się warunki pracy każdej wycieraczki zewnętrznej, której zadaniem jest ochrona wnętrza pomieszczenia przed którym została umieszczona. To, jaka wycieraczka sprawdzi się na naszym obiekcie będzie zależało od kilku czynników oraz właściwości jej samej. W niektórych przypadkach potrzebny jest prawdziwy zawodnik, który nie podda się nawet najbardziej negatywnym i inwazyjnym czynnikom.

Wycieraczki zewnętrzne instaluje się przede wszystkim w miejscach do których wchodzi wielu ludzi każdego dnia; w obiektach publicznych, domach i  centrach handlowych czy biurach. Oczywiście najważniejszym zadaniem takiej wycieraczki jest oczyszczenie spodu butów odwiedzających budynek, zwłaszcza w deszczowe dni lub wtedy, kiedy na ulicach leży śnieg. W letnie, ładne dni zadaniem takiej wycieraczki jest jedynie oczyszczenie obuwia z piasku, kurzu i drobnych śmieci.

Nie zmienia to jednak faktu, że wybierając wycieraczkę do obiektu należy mieć na uwadze zawsze jej trwałość. Świadomość tego, że czynniki, które będą miały wpływ na jej stan to nie tylko ilość osób, która przez nią przejdzie, ale również wilgoć, często nagłe wahania temperatury oraz oczywiście korozja pozwala na odnalezienie produktu idealnego. Klienci poszukujący odpowiedniej wycieraczki mają do dyspozycji zarówno maty ażurowe, jak również wycieraczki z dodatkowymi, funkcjonalnymi wkładami.

 

Ażur nie oznacza braków!

Maty ażurowe doskonale czyszczą obuwie, zwłaszcza że można dodatkowo zamówić do niej specjalne szczoteczki w kilku wariantach kolorystycznych. Tego rodzaju wycieraczki wykonuje się z gumy naturalnej i nie stosuje się w jej przypadku wypełniaczy.

Dużym atutem jest konstrukcja jej spodu, który pozwala na naturalny drenaż oraz to, że mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeżeli chodzi o specyfikację to mata wytrzymuje temperaturę w skali od -30°  do +60°C. Maty ażurowe są wysokie na 24mm i montuje się je we wpuście, co jest dla nich najlepszym rozwiązaniem, ale można również to zrobić na podłożu za pomocą gumowej ramy profilowanej.

Wycieraczki typu Clean posiadają gumowe wkłady czyszczące, które osadza się w specjalnych, aluminiowych profilach:

related

Wkład szczotkowy do gumowych wycieraczek ażurowych

 

Podobnie jak maty ażurowe można je również stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków a ich wytrzymałość na temperatury określa się w skali od -40°C do +70°C. Dostępne wysokości wycieraczek to: 12 mm, 17 mm oraz 22 mm, jeżeli natomiast chodzi o wymiary to wycieraczki tego typu produkowane są na zamówienie. W kwestii kolorystyki zamawiający mają do dyspozycji trzy opcje: czerń, szary oraz brązowy.

Niezależnie od wyboru maty dbanie o to, aby wewnątrz naszych pomieszczeń panował na posadzkach porządek jest niezwykle ważne, nie tylko dla bezpieczeństwa wszystkich, ale dotyczy również kwestii wizerunkowych. Złe wrażenie, polegające na tym, że potencjalny klient widzi brudne, zaniedbane podłogi w miejscu, które powinno witać go czystością i schludnością, zostanie w jego głowie najdłużej. A najgorszym co może spotkać przedsiębiorcę, to opinia na temat jego pracy w stylu: „bardzo profesjonalna obsługa, ale następnym razem wybiorę miejsce w którym bardziej dba się o czystość”...

 

 << Wróć do spisu artykułów