Blog - publikacje i poradniki

Czasem za kratami najbezpieczniej!

15 czerwca 2017 godz. 11:21

Czasem za kratami najbezpieczniej!

Przygotowując swój obiekt do otwarcia, niezależnie od tego czy mówimy o zakładzie produkcyjnym czy sklepie, przyjdzie moment, kiedy będziemy musieli zastanowić się nad odpowiednimi wycieraczkami. Oferta wycieraczek systemowych jest naprawdę szeroka i spełnia bardzo wiele oczekiwań, ale czasem zdarza się sytuacja, że najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą kraty stalowe, których funkcjonalność doceni każdy ich posiadacz.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne są bezlitosne dla wnętrz sklepów, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia ze sklepowymi wózkami. Ciężkie, klejące się błoto, woda deszczowa lub pochodząca z roztopionego śniegu to prawdziwa zmora dla osób, które są odpowiedzialne za utrzymanie porządku tego dnia na sklepie.

Czasem nie tylko pogoda jest winna, zdarzają się obiekty, których teren dookoła zdecydowanie nie przypomina "asfaltowego raju", a błoto i piasek oblepiają obuwie wszystkich przechodniów. Tym samym, każdego dnia wycieraczka przed tak położonym sklepem musiałaby wytrzymać prawdziwe katorgi, a i tak mogłaby nie poradzić sobie z tak dużą objętością błota, piasku i innych zanieczyszczeń. I właśnie dlatego opracowano technologię wycieraczek na bazie ocynkowanych krat stalowych.


related

Stalowa krata "wpuszczona" w podłoże

 

Czemu kraty tak dobrze się sprawdzają?

Z bardzo prostego powodu:  zastosowano w ich konstrukcji płaskownik nośny oraz pręt seratowany (czyli inaczej mówiąc nacinany), co pozwoliło na uzyskanie większego współczynnika tarcia.

Całość jest również ocynkowana ogniowo, dzięki czemu krata stalowa jest trwała oraz niezwykle wytrzymała. Nic więc dziwnego, że doskonale radzi sobie zarówno z oczyszczaniem obuwia, jak i np. kółek sklepowych wózków.

Co ważne dla bezpieczeństwa wszystkich korzystających z nawierzchni gdzie znajduje się krata, zadbano również o to aby była antypoślizgowa. Bardzo istotna jest również konstrukcja nośna, której specyfikacja pozwala na używanie krat również tam, gdzie ruch wózków towarowych jest bardzo intensywny. Dlatego też często stosuje się je w różnego rodzaju magazynach lub fabrykach.

Wymiary oczka kraty to 13 x 33 mm, natomiast wymiary całości dostępne są na zamówienie. Tego rodzaju zabezpieczenie przed brudem, piaskiem i innymi zanieczyszczeniami stosuje się przede wszystkim w przypadku dużych sklepów, np. gdzie przepustowość jest na tyle duża, że inne wycieraczki mogłyby po prostu nie podołać.

Kraty pozwalają na magazynowanie naprawdę dużej ilości zanieczyszczeń, dzięki czemu nie dostaje się on do wewnątrz obiektu. Warto również przypomnieć, że tego rodzaju zabezpieczenie może być stosowane nie tylko na zewnątrz budynku, ale również wewnątrz. Wszystko zależy od tego czego tak naprawdę potrzebuje zamawiający i gdzie stalowa krata będzie najbardziej potrzebna.

 

 << Wróć do spisu artykułów