Aktualności

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej - stawiamy na ekologię

29 października 2019 godz. 11:39

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej - stawiamy na ekologię

Centrum Handlowe Pogoria to najchętniej odwiedzane miejsce na mapie Dąbrowy Górniczej. Dzięki gruntownej rewitalizacji terenów postindustrialnych oraz powstaniu obiektu o lekkiej i nowoczesnej architekturze, miasto i jego mieszkańcy zyskali obiekt, który obecnie pełni funkcję nie tylko handlowego, ale też kulturalnego i towarzyskiego centrum Dąbrowy Górniczej.  Pogoria jest wysoko ceniona za harmonijną integrację z otoczeniem, w tym głównym dąbrowskim deptakiem – ulicą 3 Maja – oraz sąsiadującym parkiem miejskim.

Dbałość o środowisko naturalne oraz rosnąca świadomość najemców i klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, sprawiają, że Centrum Handlowe Pogoria w coraz większym stopniu stawia na rozwiązania proekologiczne. Centrum jest zarządzane w sposób, który umożliwia ograniczenie zużycia zasobów naturalnych (przede wszystkim wody i energii), zmniejszenie ilości produkowanych odpadów oraz ich właściwy recykling. 

Od 2012 roku CH Pogoria korzysta wyłącznie z energii odnawialnej, która pochodzi z farm wiatrowych na Suwalszczyźnie. Ponadto, wszystkie środki czystości stosowane w centrum są biodegradowalne. W Pogorii udoskonalono też system ograniczający zużycie wody, a także wymieniono zwykłe żarówki na oświetlenie LED-owe. CH Pogoria – powstałe na terenach postindustrialnych – przyczyniło się do zrewitalizowania znacznego obszaru Dąbrowy Górniczej i przywrócenia go lokalnej społeczności. 

Centrum handlowe Pogoria otrzymało międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Bardzo dobry” w kategoriach „Budynek” oraz „Zarządzanie obiektem”.