Do pobrania

Blog - publikacje i poradniki

Różnice między wycieraczkami systemowymi a tradycyjnymi

11 grudnia 2016 godz. 19:56

Różnice między wycieraczkami systemowymi a tradycyjnymi

Klasyczne wycieraczki, które używamy chociażby przed wejściem do domu czy mieszkania nie nadają się do zastosowań komercyjnych. W tym artykule opiszemy jakie są różnice między wycieraczkami systemowymi, a tradycyjnymi, dlaczego warto zainwestować  w te pierwsze, oraz jakie korzyści wynikają z instalacji wycieraczek systemowych.

 

Czym są wycieraczki systemowe? Różnice względem tradycyjnych

Zwykłe materiałowe wycieraczki mają za zadanie wykonać wszystkie zadania w ramach jednej strefy czyli jednego rodzaju powierzchni wycieraczki. Jest to bardzo nieefektywna metoda i taka wycieraczka nigdy w pełni nie wypełni swojej roli. Dla porównania prawidłowo zamontowany system wycieraczek systemowych składa się z co najmniej dwóch części.  Wycieraczki zewnętrzne zapewnią ochronę przez grubymi zanieczyszczeniami – błotem, piachem czy śniegiem. Zaś wycieraczki i maty wewnętrzne zajmą się wilgocią, oraz drobnymi zanieczyszczeniami – piaskiem czy kurzem. Dodatkowo wycieraczki systemowe montowane są do podłoża i nie podwijają się, ani nie przemieszczają. Zapewniają również doskonałe rozwiązanie na problem śliskiej mokrej podłogi przy wejściu do budynku.

Wycieraczki systemowe zbudowane są z połączonych za pomocą specjalnej linki profili aluminiowych. Na profilach osadza się specjalny wkład czyszczący, a pomiędzy nimi umieszcza się dystans z gumy aby wycieraczka pracowała pod naciskiem. Aby poprawnie zamontować wycieraczki systemowe stosuje się specjalne ramki montażowe. Ramka zawsze dopasowana jest do wymiarów wycieraczki i wysokości profilu aluminiowego. Ramka umieszczana jest w wpuście w podłodze, tak aby nie wystawała powyżej podłogi. Wycieraczki systemowe tworzone są ręcznie na zamówienie, oznacza to, że możemy dobrać dowolny rozmiar i grubość wycieraczki w taki sposób by pasowała idealnie do obiektu, na którym zostanie zamontowana.

 

related

 

Rodzaje aluminiowych wycieraczek systemowych

W zależności od potrzeb Klienta i rodzaju obiektu, na którym zamontowana zostanie wycieraczka dobiera się odpowiednie rodzaje wkładów do wycieraczek. Możliwe rodzaje wkładów to między innymi:

  • Szczotka – idealny wkład do strefy drugiej, czyli wnętrza budynku lub na zewnątrz ale pod zadaszeniem. Wkład służy do usuwania z obuwia mniejszych cząsteczek brudu.

 

  • Winyl – stosujemy w strefie pierwszej, czyli na zewnątrz budynku. Wkład winylowy usuwa z obuwia duże cząsteczki brudu (błoto i śnieg). Wkład winylowy wstępnie czyści buty przed wejściem do strefy drugiej.

 

  • Ryps – to materiał na wkład, który zastosujemy w strefie trzeciej – wewnątrz budynku. Doskonale nadaje się do usuwania wilgoci z obuwia. Wkład z rypsu ma właściwości antypoślizgowe i jest bardzo odporny na ścieranie.

 

  << Wróć do spisu artykułów